Řecký ostrov Milos je málo známý, ve skutečnosti překvapivě krásný ostrov v jihozápadní části souostroví Kyklady v Egejském moři.
Stránka je soukromý cestopis.


Ostrov Milos - obrázek záhlaví

Voudia

Voudia je divoká krásná pláž na severozápadní straně ostrova Milos. Vede k ní zpevněná silnice a někdy se jí také říká industriální pláž.
Voudia - ostrov Milos
Je to proto že vedle ní je překladiště vytěžených hornin a nakládají se tu lodě. Pláž je překrásně barevná, my tam bohužel byli v poměrně špatných světelných podmínkách.Voudia

Auto můžete zaparkovat na parkovišti u vrátnice. Pláž samotná je překrásně divoká a není tu žádná civilizace, proto vemte pitnou vodu a jídlo sebou, pro odpočinek karimatku. Jsou tu převážně kameny/kamínky a chůze na boso je pro otrlé, mě osobně kamínky zalézaly i do sandálů a bylo to velmi nepříjemné.

Voudia mapka - ostrov Milos

Voudia - ostrov Milos, Kyklady, Řecko

Když není silný příboj dá se dojít až dozadu směrem na jih do místa kde vyvěrají teplé prameny a je tu cítit síra, chůze po celé pláži od severu k jihu pak znamená obejít některé skály vodou. Přesto všechno je to překrásné místo plné barev, chvílemi jsme tam byli úplně sami.

Voudia - ostrov Milos, Kyklady, Řecko

Voudia - ostrov Milos, Kyklady, Řecko

Voudia - ostrov Milos, Kyklady, Řecko 

 Zajímavé odkazy: Blog Naše Řecko