Řecký ostrov Milos je málo známý, ve skutečnosti překvapivě krásný ostrov v jihozápadní části souostroví Kyklady v Egejském moři. Stránka je soukromý cestopis.


Ostrov Milos - obrázek záhlaví

Sarakiniko

Milos je řecký ostrov v souostroví Kyklady. Sarakiniko je nejen nejpůsobivější "pláž" na Milosu ale také v celém Řecku. Má zajímavý geologický profil který z něj činí působivou přírodní lokalitu. Sarakiniko se nachází 5 km od města Plaka, na pobřeží východně od Adamas, v severovýchodní části ostrova. Jezdí sem i autobus místní dopravy, jízdní řád naleznete zde
Sarakiniko ostrov Milos
Je to nejfotografovanější místo na ostrově a je známé svou měsíční krajinou. Dlouhé, bílé a hladké skály s horizontálními vrstvami vytvářejí jedinečné tvary kolem moře. Eroze způsobená vlnami vytvořila s postupem času malé a velké dutiny po celém nich.O Sarakiniku

Mapka Sarakiniko - ostrov MilosJe to úchvatné místo, pro zdatné chodce v severní části ostrova snadno dostupné pěšky (pokud budete bydlet v Triovasalosu stejně jako my), dále dostupné nějakým přibližovacím prostředkem (parkoviště pro auta k dispozici) a dokonce je tu stanice místního autobusu.


Pojmenování "Sarakiniko beach" je trochu zavádějící, je tu sice možnost vykoupat se, ale plážička je maličká, vstup do vody úzký a jsou tu koncentrovány davy lidí toužící nejen po vykoupání se, ale všude kolem současně fotících se na každém možném místě. Není tu stánek s občerstvením ani toalety, pitnou vodu si vemte sebou. Sluneční brýle také protože oslňující bílá barva skal je v kombinaci se zářícím sluncem pro oči velmi nepříjemná. Povrch je na chození příjemný, neklouže, super.

Sarakiniko jsme navštívili 2x a jednou ho viděli z lodě při okružní plavbě okolo Milosu.

Na skalnaté ploše nejsou vůbec žádné známky vegetace a převládá jasně bílá barva, která vytváří dokonalý kontrast s tmavě modrými a tyrkysovými vodami obklopujícími Sarakiniko. Skalní útvary byly tvarovány před tisíci lety a mají sopečný původ. Zkamenělé mušle a další organismy, které jsou staré více než 1 milion let byly objeveny na zdejších skalách. Sarakiniko bylo pojmenováno po saracénských pirátech, kteří údajně používali jeskyně a tunely jako úkryt pro sebe a své poklady. Je tu i výhled na sousední kykladské ostrovy Kimolos a Sifnos.

 

 

Přehled nabídek ubytování u Sarakinika a odkazy

Ubytování Sarakiniko View Studios postavené v tradičním stylu se nachází na ostrově Milos, necelých 500 metrů od proslulé pláže Sarakiniko a 2,5 km od přístavu Adamas. Nabízí klimatizované pokoje, apartmány a studia se zařízeným balkonem s výhledem na Egejské moře (další popis služeb u nabídky ubytování).
Sarakiniko View Studios - Milos Sarakiniko

Sarakiniko Boat House se nachází u Mandrakie, pouhých 700 metrů od pláže Sarakiniko a 1,3 km od pláže Mytakas. Prázdninový dům má terasu, výhled na moře, 2 ložnice, obývací pokoj (další popis služeb u nabídky ubytování). Sarakiniko Boat House stojí 5,8 km od katakomb a 15 km od sírového dolu. Na letiště Milos Island je to 7 km.
Sarakiniko Boat House - Milos Living

Pokud jde o další ubytování, můžete si ho zajistit nedaleko odtud na Mytakas

Další fotografie se připravují. 

 Zajímavé odkazy: Blog Naše Řecko