Řecký ostrov Milos je málo známý, ve skutečnosti překvapivě krásný ostrov v jihozápadní části souostroví Kyklady v Egejském moři.
Stránka je soukromý cestopis.


Ostrov Milos - obrázek záhlaví

Klima

Klima a její barevné domečky - ostrov Milos

Kde na Milosu najdete osadu Klima? Severně od Adamantasu, u moře nedaleko repliky sochy Venuše a amfiteátru. Klima je jedno z "nejprofláklejších" (nebo chcete-li nejznámějších) míst na Milosu, bílé pestrobarevné domečky s "garážemi" pro lodě, dnes sloužící jako ubytování turistům. Sejdete/sjedete dolů směrem na západ z městečka Tripiti a zde potkáte u kroutící se silničky repliku sochy Venuše hledící k místu svého nálezu (v roce 1820).Klima

Mapka Klima - ostrov Milos

Je to opravdu malebné místo, není divu že přitahuje tak velkou návštěvnost. Dole u moře je restaurace kde si můžete dát kávu nebo poobědvat. Jak již bylo řečeno, do Klimy se dostanete po asfaltové silnici, takže pěšky nebo nějakým vozítkem (dole je parkoviště). Kromě toho lze navštívit i zdejší katakomby (vstup nedaleko sochy Venuše) a po prohlídce katakomb si můžete projít i nově opravený amfiteátr a použít některou z cest/pěšin pro sestup k moři a kochat se překrásnými výhledy.

Klima - ostrov Milos

Ty barevné strakaté domečky jsou bývalá obydlí rybářů, ty garáže u vody jsou garáže na rybářské lodě. Rybáře jsme v Llimě viděli na vlastní oči, v garážích lodky jsou, takže jsou využívané podle původního účelu.

Klima - ostrov Milos

 

Klima - ostrov Milos

 

Klima, pohled seshora od amfiteátru

 

VIDEO:

 

 

 

 

Klíčová slova: Klima, mapka, video 

 Zajímavé odkazy: Blog Naše Řecko